Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

A digitális társadalom nyolc főbűne- Puzsér Róbert kommentárjaival

Ár:
3.990 Ft
Szerezhető hűségpontok: 200
Az emberiség történelme során fejlett társadalmak illetve eszmék alakultak ki, virágoztak, és hanyatlottak. Minden birodalomnak, melyek óriási fejlődést hoztak, elkerülhetetlenül voltak bűnei, szégyenfoltjai is. Ez igaz korunk digitális társadalmára is, melynek nyolc legfőbb bűnével foglalkozik könyvünk, részletesen ismertetve a technológiai hátter...

Választható dobozok

Ezekbe a dobozokba tudjuk csomagolni a könyvet!

 
 

Christmas Carol

Joyous Christmas

Black Casual

Foxy & Beary

Bearytale

Blossom Powder

Mild Bloom

Sunny Hills

 
 
Ezekbe a dobozokba tudjuk csomagolni a könyvet! Válassz:
Black Casual doboz Black Casual doboz
990 Ft
Mild Bloom doboz Mild Bloom doboz
990 Ft
Bearytale doboz Bearytale doboz
990 Ft
Sunny Hills doboz Sunny Hills doboz
990 Ft
Foxy & Beary doboz Foxy & Beary doboz
990 Ft
Blossom Powder doboz Blossom Powder doboz
990 Ft
Menny.:db

Leírás

Az emberiség történelme során fejlett társadalmak illetve eszmék alakultak ki, virágoztak, és hanyatlottak. Minden birodalomnak, melyek óriási fejlődést hoztak, elkerülhetetlenül voltak bűnei, szégyenfoltjai is. Ez igaz korunk digitális társadalmára is, melynek nyolc legfőbb bűnével foglalkozik könyvünk, részletesen ismertetve a technológiai hátteret majd annak társadalomra gyakorolt negatív hatásait. Jelenleg ugyanis az előremutató fejlődés nemcsak kényelmesebbé teszi a társadalmat, hanem egy brutális mértékű züllesztő és tudatformáló hatás is érvényesül. A médiából teljes mértékben elveszett a hitelesség, a modern technika által pedig elértük az értékrendek teljes lerombolását, ahol már semmi sem az, aminek látszik. Fél évszázada még úgy tűnt, hogy az informatika könnyebbé teszi az ember életét, de ma már látjuk az árnyoldalait is. De a fejlődés ezzel kell, hogy járjon? Ehhez ad jó kiindulást a könyv, hiszen a Nagy Róbert által ismertetett műszaki tartalomhoz Puzsér Róbert társadalomkritikus a maga sajátos, szókimondó stílusában teszi hozzá gondolatait.

Az ezredforduló digitális forradalma az olyan számítástechnikai és távközlési eszközök fejlődését és robbanásszerű elterjedését jelentette, mint pl. számítógép, internet, mobiltelefon, digitális fényképezőgép. A jelenség következtében létrejött társadalmi berendezkedést pedig digitális társadalomnak nevezzük, melyet elemezve látható hogy a 2000-es év tulajdonképpen egy időkapu, átjáró két világ között. E korszakban azonban a fejlődés társadalomromboló szerepe példa nélkülivé vált, mivel a semmirekellő internetes celebek váltak példaképpé a tanult vagy hasznos emberek helyett, miközben a névtelenség mögé bújó kommentszekció becsmérlő megnyilvánulásaival az emberek legaljasabb ösztöneit hozza felszínre.
A könyv is e gondolatok köré fűzve ismerteti a technológiai, műszaki hátteret:
1. A tartózkodási hely követhetősége
2. A magánélet követhetősége és befolyásolhatósága
3. Gyors, de egyszerűsített információfeldolgozás
4. A szellemi javak túltermelése
5. Képek és számok előtérbe kerülése a szöveges közléssel szemben. Bulvárosodás
6. A mesterséges intelligencia fejlesztése
7. Fekete kalapos hacker tevékenység és a bűnözés online térbe költözése
8. A jóléti társadalmak elkényelmesedése
Meglepő, mondhatni kísérteties és ijesztő, hogy a harmincas, negyvenes, ötvenes évek antiutópiái, elsősorban két mű, George Orwell: 1984 és Ray Bradbury: 451 Fahrenheit milyen jól és pontosan előrejelezte ennek a társadalomnak a veszélyeit. Ezek mai korhoz fűződő kapcsolatait tehát semmiképp sem hagyhatjuk figyelmen kívül.
A könyv vázát a techológia ismertetése adja, Nagy Róbert mérnök-szakkönyvíró rendszerszemlélete, szakmai és technikai magyarázatai és az ismert kritikus és publicista Puzsér Róbert szókimondó társadalomkritikája, műelemzései, történelmi és kulturális csatolásai párhuzamosan keresik meg korunk főbb problémáinak magyarázatát, melynek középpontjában az antiutópiák ismerete, megfigyelhetőség, manipulálhatóság, hitelesség hiánya, média, bulvár és legfőképp maga a jelenkor technológiája áll.

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!

Keresés