Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

A súlytalanság súlya- Az ellenzék törvényalkotásra gyakorolt hatása a magyar radikális jobboldal példáján keresztül

Ár:
5.000 Ft
Szerezhető hűségpontok: 251
Várható szállítás: 2025. május 22.
Van-e értelme vizsgálni az ellenzék kormányzásban játszott szerepét? A kérdés különösen erőltetettnek tűnik akkor, amikor a megingathatatlannak látszó kormánytöbbséggel szemben egy széttagolt, tehetetlen ellenzék lép fel. A kötet fő célja, hogy bebizonyítsa, a válasz egyáltalán nem magától értetődő. Még a legmostohább körülmények között működő elle...

Választható dobozok

Ezekbe a dobozokba tudjuk csomagolni a könyvet!

 
 

Christmas Carol

Joyous Christmas

Black Casual

Foxy & Beary

Bearytale

Blossom Powder

Mild Bloom

Sunny Hills

 
 
Ezekbe a dobozokba tudjuk csomagolni a könyvet! Válassz:
Black Casual doboz Black Casual doboz
990 Ft
Mild Bloom doboz Mild Bloom doboz
990 Ft
Bearytale doboz Bearytale doboz
990 Ft
Sunny Hills doboz Sunny Hills doboz
990 Ft
Foxy & Beary doboz Foxy & Beary doboz
990 Ft
Blossom Powder doboz Blossom Powder doboz
990 Ft
Menny.:db

Leírás

Van-e értelme vizsgálni az ellenzék kormányzásban játszott szerepét? A kérdés különösen erőltetettnek tűnik akkor, amikor a megingathatatlannak látszó kormánytöbbséggel szemben egy széttagolt, tehetetlen ellenzék lép fel. A kötet fő célja, hogy bebizonyítsa, a válasz egyáltalán nem magától értetődő. Még a legmostohább körülmények között működő ellenzék is befolyásolni tudja a kormányzati döntéshozatalt. A szerző központi állítása, hogy a kormányzatiság és az ellenzékiség egyenlőtlenül ugyan, de egyaránt eloszlik a politikai rendszer szereplői között. A Jobbik Magyarországért Mozgalom 2010 és 2018 közötti működésének példáján keresztül bemutatja, mikor képesek az ellenzéki szereplők sikeresen befolyásolni a törvényalkotás menetét. Eredményei ugyanakkor, messze túlmutatva a vizsgált eseten, a kormány és az ellenzék kapcsolatának általános megértéséhez viszik közelebb az olvasót.

Molnár Csaba (1991) politológus, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont Politikatudományi Intézetének tudományos munkatársa, valamint a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusa. Kutatásai a parlamentek működésére, a politikai napirendre, a jobboldali radikális pártokra és mozgalmakra, valamint a magyar politikai gondolkodás történetére terjednek ki. 2014 óta részt vesz a politikai napirendet vizsgáló Comparative Agendas Project nemzetközi kutatóhálózatának munkájában. PhD-fokozatát 2023-ban a Budapesti Corvinus Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok és Politikatudományi Doktori Iskolájában szerezte.

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!

Keresés