FÉLELMETES HORROR SZTORIK HALLOWEENRA

Hamarosan itt a halloween. Október vége a halloweeni beöltözős bulik, és a barátokkal horror filmezős esték időszaka. Ha előtte szeretnél ráhangolódni, ajánlunk néhány félelmetes olvasmányt csendes őszi estékre.
Ha még sosem olvastál Stephen Kinget, akkor az egyik klasszikusát, a Carriet ajánljuk. Stephen King sorrendb negyedik regénye, és egyben az első, amely megjelent és megalapozta az írói sikereit.
Érdekessége, hogy ő maga nem szereti és kiforratlannak tartja és állítólag néhány oldal után ki is dobta, amit a felesége bányászott elő a szemetesből és meggyőzte, hogy érdemes jobban kidolgozni a történetet. Ha szeretted a filmet, ez is biztosan tetszeni fog. A történet egy tizenhat éves lányról szól, akit otthon a bigottan vallásos édesanyja iskolában pedig diáktársai terrorizálják. Mindeközben egyre inkább tudatosul benne, hogy telekinetikus képessége mekkora hatalom.
Gwenda Bond – Stranger Things - Gyanakvó elmék
A sorozatból készült könyv kiegészítést adhat a rajongóknak. A Stranger Things mitológiájának alapjairól szól, ahol minden elkezdődött. A könyv azokra a kérdésekre ad választ, hogy mi történt Hawkinsban 15 évvel ezelőtt, jobban megismerhetjük a labor működését, és Eleven megszületését. A Gyanakvó Elmék a könyvsorozat első része, ezt követi még további 3 kötet és még néhány képregény. Tökéletes választás, ha már ledaráltad a 4. évadot is, de szeretnél még benne maradni az atmoszférájában.
Thomas Harris – A bárányok hallgatnak – Hannibál 2.
A harmadik ajánlatunk szintén egy olyan könyv, amelynek a filmadaptációja is egy igazi klasszikussá vált Anthony Hopkinssal a főszerepben. A Vörös Sárkány után, a sorozat második részeként itt jobban megismerhetjük az elmegyógyintézetben őrzött őrült zsenit, Hannibal Lechtert akit az FBI keres fel, hogy megtudják tőle Buffalo Bill titkát. Egy nem mindennapi bűcselekmény sorozattal állunk szemben, talán ezért is lett ilyen népszerű ez a történet.
Légszomj – Kortárs magyar horror és weirdnovellák
Magyarországon a horror műfaja egy kevésbé felfedezett műfaj irodalomban és filmben egyaránt. Roboz Gábor, a kötet szerkesztőjének elmondása szerint a magyar weird egészen Jókaiig nyúlik vissza, Csáth Géza teljes egészében elhozta nekünk, de ebbe idesorolhatnánk Babits Gólyakalifáját is (persze akkor még nem használták ezt a kifejezést). Egyszóval inspirálódni volt miből, ebben a kötetben pedig 15 kortárs magyar iró 15 novellában bizonyítja be, hogy érdemes a hazai irodalom ezen bugyrait is megismerni.
Szemezgess további ajánlataink közül: