Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Vissza a suliba! – Iskolai történetek tizenéveseknek

Vissza a suliba! – Iskolai történetek tizenéveseknek Közeleg a szeptember eleje, amikor – reméljük, hogy - az idő is hűvösebbre fordul, és a diákok is visszatérnek az iskolapadba. A könnyebb ráhangolódás érdekében összegyűjtöttünk olyan ifjúsági könyveket, amelyek középpontjában az iskolai közeg és az osztálytársak állnak.

Válogatásunkban leginkább a 9-14 éves korosztályra gondoltunk, mert ez az a korosztály, akiknél nagy fejtörést okozhat, hogy milyen könyveket adjunk a kezükbe. Mesekönyveket már nem biztos, hogy szívesen olvasnának, de a komolyabb művekhez még fiatalok.

 Lesznek köztük olyanok, ami egy iskolás hétköznapját mutatja be, olyanok, amelyek valamilyen iskolai nehézséggel foglalkoznak, mint például iskolai zaklatás, kiközösítés vagy szorongás, vagy éppen olyanok, amelyek teljesen elrugaszkodnak a valóságtól, hogy kicsit kizökkentsen az egyforma hétköznapokból. Nyári szünet végére és évközben is tökéletes.

 


Leiner Laura- A Szent Johanna gimi 1. - A kezdet

Ha iskolai történeteket keresel, az első, ami biztosan eszedbe juthat, Leiner Laura - Szent Johanna gimi sorozata. A nyolc kötetből álló sorozat főszereplője Rentai Renáta, aki naplót vezet hétköznapjairól, az ő szemszögéből követhetjük végig a gimnáziumi éveit. Reni jó tanuló, szabadidejében általában olvas. Az első kötetben  kezdi a Szent Johanna gimi francia tagozatát, és életében először befogadó közösségre és barátokra talál, és itt ismeri meg későbbi szerelmét, Cortezt is. Leiner Laura másik népszerű regénysorozata az Iskolák versenye trilógia, amely már kicsit komolyabb tabutémákkal is foglalkozik. A történet szereplői a kezdetén 9. osztályosok, de egészen biztos, hogy szívesen fogják olvasni a néhány évvel fiatalabbak is.

 

 

 

 

 

 


Wéber Anikó- Az osztály vesztese

Wéber Anikó első ifjúsági regénye, amelyet pedagógusként szerzett tapasztalataiból merített. Amellett, hogy egy szórakoztató ifjúsági könyv, rengeteget tanulhatunk belőle az iskolai erőszakról és az áldozatok, bántalmazók helyzetéről. A történet konfliktusa, hogy az osztály Facebook oldalára kikerült egy furcsa kép: Egy minionjelmezes alak, felette, azzal a felirattal, hogy „az osztály vesztese”. Az osztályfőnök tombol, a diákok egymást méregetik, hogy vajon ki lehet a tettes. Megismerhetünk benne egy ötödikes osztályt, és ennek az osztálynak az összetétele is jól mutatja, hogy milyen sokszínű lehet egy osztály a valóságban is. Wéber Anikó több könyvében is foglalkozik a 10-12 éves korosztállyal, ajánljuk még tőle az El fogsz tűnni és A gondolatolvasó regényeit, kisebbeknek pedig a Marci és Merkúr – Űrlény az osztályban című mesekönyvét.

 

 

 

 


Kate Scott- Csak Jack

Jack és édesanyja folyton költözködnek, mióta a szülei elváltak. Jack még csak ötödikes, de már a hatodik iskoláját kezdi, ami azzal jár, hogy kifejlesztett egy szuperképességet: bárhová képes beilleszkedni a Sherlock-módszer segítségével nyomozza ki, hogy az adott közösségben hogyan fogadtassa el magát anélkül, hogy valójában közel kerülne bárkihez is, - hiszen minek új barátokat szerezni, ha utána úgy is továbbállnak? Egészen addig működik ez a stratégia, míg igazán meg nem kedveli Tylert az új osztálytársát, aki lenyűgözi őt fura találmányaival. Amikor kilátásba kerül egy újabb költözés Tyler ráébred arra, hogy sokkal könnyebb az, ha önmagunk vagyunk és hogy az érzéseinket nem lehet minden áron elnyomni. 10-12 éveseknek ajánljuk.

 

 

 

 

 


Silke Schellhammer- Tehetségek tanodája- Harmadik óra: Szörnyek a láthatáron

A Tehetségek tanodájába csupa olyan gyerek jár, akinek valamilyen szuperképessége van. Alva ért az állatok nyelvén, de ebben az iskolában senki nem lepődik meg ezen. A sorozat harmadik részére  Alva lassacskán kezdi igazán otthonosan érezni magát a tanodában. A legújabb iskolai projekt keretében a diákok kövületeket gyűjtenek a tengerparton. De vajon kié lehet az a hatalmas lábnyom a homokban? És ki rongálja meg mindig az éj leple alatt Rössner doktor kerítését? Alva szerint ez az egész kissé ijesztő. Lehet, hogy szörnyek vannak a szigeten? Olvasd el a sorozat harmadik részét, és választ kapsz a kérdésekre! A sorozat korábbi részit itt találod: Tehetségek tanodája – első óra, Tehetségek tanodája – második óra. Nyolc éves kortól ajánljuk

 

 

 

 

 

Nézz körül hasonló ifjúsági regényeink között! 

Keresés