Életem zeneközelben
| Kiadó | Tordas És Társa Nyomdaip.kft. |
| Megjelenés éve | 2025 |
| Szerző | Juhász Előd |
| Kötés | Puhatáblás |
| Szerezhető hűségpontok: | 256 |
| Várható szállítás: | 2026. július 16. |
| Juhász Elődnek az elmúlt években sorra jelentek meg visszaemlékező könyvei a Kairosz Kiadónál, felelevenítve a nagy sztárokkal való találkozásokat, utazási élményeket, a kulisszákat. Eddig mindig 'kívülről' láttatta az eseményeket. Most először vállalja fel az 'én-központúságot', és így eddig még el-nem-mondott érdekes motívációkba is beavat. Már a... | |
|
|
|
Leírás
Juhász Elődnek az elmúlt években sorra jelentek meg visszaemlékező könyvei a Kairosz Kiadónál, felelevenítve a nagy sztárokkal való találkozásokat, utazási élményeket, a kulisszákat. Eddig mindig 'kívülről' láttatta az eseményeket. Most először vállalja fel az 'én-központúságot', és így eddig még el-nem-mondott érdekes motívációkba is beavat. Már a cím: Életem zeneközelben pontosan ezt jelzi.
A gazdag életútból szigorúan válogat, valóban a leg-ek kerülnek középpontba, sűrítve, de nagyon olvasmányosan, hitelesen. Így az elmúlt évtizedek zenei életéről is képet kapunk, hiszen olyan valaki 'mesél', akinek az életútja mindig is az események sodrásában, reflektorfényben volt - írásban, rádióban, televízióban. Sokunk közös élményeire ismerünk rá - ehhez segít a gazdag (több mint 500 db) fotógyűjtemény is.
'Évtizedekig ellenálltam a csábításnak, hogy pályafutásom hátteréről, benső 'dolgairól' írjak bármit is. Mert nem tartom magam kivételesnek, legfeljebb jó mesterembernek. Művész sem vagyok, ezt a kategóriát fenntartom a Marton Éváknak, Kocsis Zoltánoknak. Akkor mégis, miért született meg a könyv? Mert az elmúlt évtizedekről is sok mindent elárul. Mesélek erről-arról, a kulisszákról is, közben 'előhívom' a legjelentősebb emlékeket: sztárokat és a hasonlóképpen fontos 'szereplőket', a különleges forgatásokat, azok helyszíneivel.
Kérem Önöket, Hölgyeim és Uraim, kövessék megértő szeretettel az ide-oda repkedő képzeletbeli pillangó útját!'