Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Ökonóm szemmel

Ár:
3.990 Ft
Szerezhető hűségpontok: 200
Várható szállítás: 2025. május 19.
A kötetben olvasható tanulmányok zöme 2019 és 2024 között készült "A 19. századi magyar irodalom politikai gazdaságtana" MTA-Lendület Kutatócsoport kutatási programjának a részeként.
A kötet három részre oszlik. Az első blokk a nemzeti kultúra megalkotásának és a társadalom kapitalista átalakulásának összefüggéseivel és konfliktusaival foglalkozik....

Választható dobozok

Ezekbe a dobozokba tudjuk csomagolni a könyvet!

 
 

Christmas Carol

Joyous Christmas

Black Casual

Foxy & Beary

Bearytale

Blossom Powder

Mild Bloom

Sunny Hills

 
 
Ezekbe a dobozokba tudjuk csomagolni a könyvet! Válassz:
Black Casual doboz Black Casual doboz
990 Ft
Mild Bloom doboz Mild Bloom doboz
990 Ft
Bearytale doboz Bearytale doboz
990 Ft
Sunny Hills doboz Sunny Hills doboz
990 Ft
Foxy & Beary doboz Foxy & Beary doboz
990 Ft
Blossom Powder doboz Blossom Powder doboz
990 Ft
Menny.:db

Leírás

A kötetben olvasható tanulmányok zöme 2019 és 2024 között készült "A 19. századi magyar irodalom politikai gazdaságtana" MTA-Lendület Kutatócsoport kutatási programjának a részeként.
A kötet három részre oszlik. Az első blokk a nemzeti kultúra megalkotásának és a társadalom kapitalista átalakulásának összefüggéseivel és konfliktusaival foglalkozik. Széchenyi István tevékenysége kapcsán azt igyekszem megmutatni, hogy egy kifejezetten nem kapitalista társadalmi-gazdasági gyakorlat, a közösségi adományozás szerepmintája nem zárta ki, hogy gyakorlója egyúttal a haszonkeresés szorgalmazójaként is felléphessen. Ugyancsak a nemzetépítés és gazdasági átalakulás kölcsönviszonyát járják körül a 19. századi irodalomtörténet-írás (Toldy Ferenc) és a gazdasági elmélettörténet (Kautz Gyula) szemléletformáinak, illetve Arany László A délibábok hőse című verses regényének - ahonnan e kötet címét kölcsönöztem - elemzései. A második blokk írásai az írói gazdálkodás modern stratégiáival (Goethe), kulturális piac és alkotói autonómia viszonyával (Walter Scott), illetve egy, a kapitalizmus apológiájára vállalkozó modern amerikai regénnyel (Ayn Rand) foglalkoznak. A harmadik blokk a "világirodalom" fogalmának, vagyis az irodalmi szövegek globális forgalmazásának értelmezéseiben vizsgálja a gazdaságtani gondolkodás sokrétű hatását, többek közt Goethe, Thomas Carlyle, Fichte és Marx műveiben, illetve a német protekcionizmus környezetében. Itt kapott helyet a fogalom első magyar értelmezője, Erdélyi János nézeteiről szóló két elemzés is. A kötet zárótanulmánya még a 2008-as hitelválság idején íródott, de talán ma is megfontolható adalékokkal szolgál a gazdasági válságkezelés kulturális antropológiájához.

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!

Keresés