Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Populus, plebs, rusticus- Szabó István "harmadik utas" társadalomtörténete

Ár:
4.999 Ft
Szerezhető hűségpontok: 250
Várható szállítás: 2025. május 07.
A monográfia három fő szempontból elemzi Szabó István (1898-1969), az országosan ismert debreceni származású történész életművét: Debrecen története, népiségtörténeti kutatások, parasztságtörténet. Utóbbinak veleje egy alapvetően "harmadik utas" szemlélet, amely cáfolja a magyar társadalmi fejlődésben a koraújkori "második jobbágyság"-ról, illetve ...

Választható dobozok

Ezekbe a dobozokba tudjuk csomagolni a könyvet!

 
 

Christmas Carol

Joyous Christmas

Black Casual

Foxy & Beary

Bearytale

Blossom Powder

Mild Bloom

Sunny Hills

 
 
Ezekbe a dobozokba tudjuk csomagolni a könyvet! Válassz:
Black Casual doboz Black Casual doboz
990 Ft
Mild Bloom doboz Mild Bloom doboz
990 Ft
Christmas Carol doboz Christmas Carol doboz
990 Ft
Bearytale doboz Bearytale doboz
990 Ft
Sunny Hills doboz Sunny Hills doboz
990 Ft
Foxy & Beary doboz Foxy & Beary doboz
990 Ft
Joyous Christmas doboz Joyous Christmas doboz
990 Ft
Blossom Powder doboz Blossom Powder doboz
990 Ft
Menny.:db

Leírás

A monográfia három fő szempontból elemzi Szabó István (1898-1969), az országosan ismert debreceni származású történész életművét: Debrecen története, népiségtörténeti kutatások, parasztságtörténet. Utóbbinak veleje egy alapvetően "harmadik utas" szemlélet, amely cáfolja a magyar társadalmi fejlődésben a koraújkori "második jobbágyság"-ról, illetve az "elkanyarodás"-ról szóló téziseket. A munka egyik legfőbb újdonsága, hogy bemutatja Szabónak a nagy történészgenerációval (Szekfű, Mályusz, Domanovszky), illetve tanítványaikkal való kapcsolatát. A népi írók mellett különösen fontos volt Szabó nézeteinek alakulására Hajnal István, akinek hatása összekötő kapcsot jelentett számára a "harmadik utas" népi ideológiához.
Erős Vilmos a Debreceni Egyetem Történelmi Intézetének habilitált egyetemi docense, ahol egyetemes és magyar historiográfiát, történetelméletet, valamint politikai eszmetörténetet tanít.
Eddigi monográfiái: A Szekfű-Mályusz vita, Csokonai, Debrecen, 2000; Asszimiláció és retorika. Szabó István A magyar asszimiláció című tanulmányának rekonstrukciója, Csokonai, Debrecen, 2005; A harmadik út felé. Szabó István történész cikkekben és dokumentumokban, Lucidus, Budapest, 2006; A szellemtörténettől a népiségtörténetig. Tanulmányok a két világháború közötti magyar történetírásról, Egyetemi, Debrecen, 2012 (második, javított, átdolgozott kiadás); Modern historiográfia. Az újkori történetírás egy története, Ráció, Budapest, 2015.

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!

Keresés